Logo

AKTUALNOŚCI
INFORMACJE O KLUBIE
WYPOŻYCZALNIA
ZARZĄD
REGATY
KURSY i SZKOLENIA
OBOZY ŻEGLARSKIE
DOJAZD
KONTAKT
POGODA
 

Puchar ligi Deklaracja

Regaty

Jeżeli chcesz przyłączyć się do nas,
jako sternik lub jako załogant dzwoń!
Zapraszamy :)

2013

29.06.2013
I MEMORIAŁ TERSY REMISZEWSKIEJ

1. TERMIN I MIEJSCE REGAT:
29.06.2013r. (sobota) - Zatoka Pucka

2. ORGANIZATOR:
Klub Żeglarski Rewska Szkuta

3. WSPÓŁORGANIZATORZY:
Clipper

4. BIURO REGAT:
Klub Żeglarski Rewska Szkuta 81-198 Kosakowo,
Rewa ul. Morska 56
tel. 501 498 422
janusz.rewa@gmail.com www.rewskaszkuta.pl

5. ZGŁOSZENIA DO REGAT:
Do godz.1000 dnia 29.06.2013r. w biurze regat.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

6. WYMAGANIA OD UCZESTNIKÓW:

  • liczba członków załogi – 3 lub 4 osoby,
  • prowadzący jednostkę minimum w stopniu żeglarza jachtowego,
  • znajomość przepisów PZŻ, Przepisów Regatowych,
    przestrzeganie instrukcji żeglugi, umiejętność pływania, badania
    lekarskie.

7. SPOSÓB PROWADZENIA REGAT:
Przewiduje się rozegranie 5 wyścigów.
Przy rozegraniu 4 wyścigów najgorszy rezultat zostanie odrzucony.
Szczegóły poda Sędzia Główny w instrukcji żeglugi
I komunikacie sędziowskim.
Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu min.2 wyścigów.


8. PROGRAM REGAT:


    900 - 1000

    przyjmowanie zgłoszeń do regat, losowanie łodzi,
    przygotowywanie łodzi do regat

    1000

    otwarcie regat, odprawa sterników

    1030 - 1400

    regaty

    1400 – 1430

    zdawanie sprzętu, obliczanie wyników przez komisję,
    posiłek regeneracyjny J

    1430

    ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i pucharów

     

    9. INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
    Wpisowe do regat 100 zł / załoga
    Opłata protestowa 150 zł


    10. W RAMACH WPISOWEGO ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

    • ubezpieczenie NW uczestników
    • posiłek regatowy
    • łodzie do regat oraz kamizelki asekuracyjne
      dla uczestników regat
    • nagrody dla uczestników
    • prawo startu na żaglach (do łodzi klasy „Puck”) własnych
      lub sponsora oraz z własną talią grota

 

 

30.06.2013
V REGATY O PUCHAR WÓJTA
GMINY KOSAKOWO

1. TERMIN I MIEJSCE REGAT:
30.06.2013r. (niedziela) - Zatoka Pucka

2. ORGANIZATOR:
Klub Żeglarski Rewska Szkuta

3. WSPÓŁORGANIZATORZY:
Clipper

4. BIURO REGAT:
Klub Żeglarski Rewska Szkuta 81-198 Kosakowo,
Rewa ul. Morska 56
tel. 501 498 422
janusz.rewa@gmail.com www.rewskaszkuta.pl

5. ZGŁOSZENIA DO REGAT:
Do godz.1000 dnia 30.06.2013r. w biurze regat.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

6. WYMAGANIA OD UCZESTNIKÓW:

  • liczba członków załogi – 3 lub 4 osoby,
  • prowadzący jednostkę minimum w stopniu żeglarza jachtowego,
  • znajomość przepisów PZŻ, Przepisów Regatowych,
    przestrzeganie instrukcji żeglugi, umiejętność pływania,
    badania lekarskie.

7. SPOSÓB PROWADZENIA REGAT:
Przewiduje się rozegranie 5 wyścigów.
Przy rozegraniu 4 wyścigów najgorszy rezultat zostanie odrzucony.
Szczegóły poda Sędzia Główny w instrukcji żeglugi
i komunikacie sędziowskim.
Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu min.2 wyścigów.


8. PROGRAM REGAT:

900 - 1000

przyjmowanie zgłoszeń do regat, losowanie łodzi,
przygotowywanie łodzi do regat

1000

otwarcie regat, odprawa sterników

1030 - 1400

regaty

1400 – 1500

zdawanie sprzętu, obliczanie wyników przez komisję,
posiłek regatowy

1600

ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i pucharów na
Scenie Letniej k/krzyża w Rewie

1700

koncert szantowy (Kochankowie Rudej Marii, Fucus,
Ryszard Muzaj)

 

    9. INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
    Wpisowe do regat 100 zł / załoga
    Opłata protestowa 150 zł


    10. W RAMACH WPISOWEGO ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

    • ubezpieczenie NW uczestników
    • posiłek regatowy
    • łodzie do regat oraz kamizelki asekuracyjne dla uczestników
      regat
    • nagrody dla uczestników
    • prawo startu na żaglach (do łodzi klasy „Puck”) własnych
      lub sponsora oraz z własną talią grota

 

 

 

 

2012

Liga Żeglarska w klasie PUCK
Pod patronatem Mirosławy i Józefa Borusewiczów

TERMINY STARTÓW W SEZONIE 2012

Ułamek przy nazwisku sternika np. Kamil Ortyl 0,5
oznacza ilość punktów wnoszonych przez zawodnika w danym dniu do rankingu regat.

 

I liga

II liga

III liga

Terminy startów:

11,25.05
22,29.06
5,6.07
27,28.08
31.08,22.09

7,9.05
19,21.06
3,4.07
6,8.08
29,30.08

8,10.05
11,13.06
9,11.07
1,2.08
23,30.09

1.

Kamil Ortyl 0,5

Marcin Styborski 0,5

Mariusz Brodowski 0,3

2.

Ireneusz Czarnecki 0,5

Marcin Grabowski 0,3

Jacek Reszczyński 0,3

3.

Andrzej Hoszko 0,5

Łukasz Derek 0,5

Dariusz Mews 0,4

4.

Maciej Twarowski 0,5

Tomasz Taborek 0,3

Michał Kozłowski 0,3

5.

Artur Siwik 0,4

Krzysztof Kostrzewski 0,4

Wojciech Błaszczak 0,3

6.

Jarosław Siuta 0,5

Mirosław Zając 0,3

Adam Romanis 0,4

7.

Andrzej Romanowski 0,5

Piotr Wojewski 0,5

Andrzej Niemiec 0,3

8.

Jarosław Górski 0,5

Jacek Ludwiczak 0,4

Ryszard Drzymalski 0,3

9.

Bartosz Rowiński 0,5

Adam Sierżęga 0,4

Janusz Hajdel 0,3

10.

Marcin Ciszkiewicz 0,4

Jerzy Filipowicz 0,4

Roman Bakuła 0,3


 

IV liga

V liga

Dodatkowa liga

Terminy startów:

14,16.05
12,14.06
10,12.07
7,9.08
2,15.09

15,17.05
18,20.06
16,18.07
13,14.08
8,9.09

17,20,24.07
27,31.07
10,16.08
21,24.08
1,16.09

1.

Andrzej Stokłosiński 0,2

Artur Kapica 0,1

Każdy, kto chce.

2.

Tadeusz Sierżęga 0,2

Zbigniew Gajewski 0,3

3.

Marek Kubat 0,3

Artur Szczepaniak 0,2

4.

Kamil Pokora 0,3

Lesław Januszewski 0,1

5.

Marcin Dudkiewicz 0,2

Grzegorz, Michał Czujko 0,1

6.

Sławomir Bone 0,3

Wiesław Ratajczak 0,1

7.

Jacek Szulwach 0,3

Marcin Ołyński 0,1

8.

Marcin Skolimowski 0,3

Dominika Sobiegraj 0,2

9.

Mariusz Walczak 0,3

Joanna Dobrowolska 0,2

10.

Kamil Zeidler 0,2

Sławomir Walentynowicz 0,2


 


Regulamin Ligi

W Lidze uczestniczyć mogą wszyscy żeglarze.
Sternicy łodzi muszą mieć stopień minimum żeglarza jachtowego lub potwierdzić zdolność bezpiecznego prowadzenia łodzi przed wyznaczonym przez KŻRS instruktorem.
Załoganci nie muszą posiadać żadnych uprawnień.

Zgłoszenia do Ligi 2011 przyjmowane są do 15.04.2012
Janusz Frąckowiak  501 498 422  j.frackowiak@klimat.gda.pl  fax.58 623 65 82

W Lidze może startować dowolna liczba uczestników, którzy zostaną podzielni na 10 - 12 załogowych grup.
Załoga może się składać z 2 do 4 członków.
Poszczególne grupy będą nosić nazwy: 1 Liga- Ekstraliga, 2 Liga itd.
Każda Liga startuje 2 razy w miesiącu.
Po 2-ch zawodach wyniki zostają zsumowane i 2 najlepsze załogi każdej Ligi awansują do Ligi wyższej, zaś 2 najgorsze załogi są degradowane do Ligi niższej.
Wszystkie starty są zliczane, tworząc Puchar Ligi.
Nagrody wręczane są dla trzech najlepszych sterników na uroczystym podsumowaniu sezonu.

Liga funkcjonuje w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień.
W miesiącach maj – sierpień starty odbywają się w dni powszednie po godz. 17.00.
We wrześniu zawody odbywają się w soboty i niedziele.
Każda nowa, zgłoszona załoga zaczyna starty od najniższej Ligi.

W każdym dniu regat przewiduje się rozegranie 5-ciu wyścigów.
Przy rozegraniu 4 lub 5-ciu wyścigów najgorszy rezultat jest odrzucany.
Obowiązuje system małych punktów (za I-sze miejsce 1 pkt, za II-gie miejsce 2 pkt itd.).
Wygrywa załoga z najmniejsza ilością punktów.
Przy równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje:

  1. liczba lepszych miejsc
  2. miejsce w wyścigu odrzuconym
  3. lepsze miejsce w pierwszym wyścigu.

Zmiana sternika łodzi degraduje załogę do niższej Ligi.
Kara 720 st. zostaje zamieniona na 360 st. i musi być wykonana na tym samym boku,
na którym zostało popełnione wykroczenie.
Wyjątkiem jest okrążanie znaków.
Wykroczenie w trzech odległościach łodzi wykonać można na najbliższym boku.
Sędzia na motorówce nieodwołalnie wskazuje winnego.

Koszt uczestnictwa za każdy dzień startów to:
- 40 zł – osoba dorosła
- zawodnicy do 10-ciu lat nie płacą za udział
- w przypadku niemożliwości wystartowania w ramach swojej ligi zawodnik zobowiązany
jest znaleźć zastępstwo (niekoniecznie z naszych lig)
- brak zastępstwa powoduje uiszczenie opłaty jak za start jednej osoby 40zł

Organizator zabezpiecza:
kompletną, wyposażoną łódź klasy Puck,
komisję regatową,
asekurację,
fachowe omówienie regat,
ciepły poczęstunek (grill, bigos, grochówka itp.)

Aktualne składy i wyniki Ligi poszczególnych edycji prezentowane będą na stronie internetowej Klubu ( www.rewskaszkuta.pl) oraz w siedzibie Klubu.

Formuła Ligi i opłaty mogą ulec zmianie po akceptacji większości uczestników
wszystkich Lig.

 Skład lig i terminy startów w 2012 roku ogłoszone będą do końca 2011 roku.

 

 

2011

Liga Żeglarska w klasie PUCK w 2011 roku
Pod patronatem Mirosławy i Józefa Borusewiczów
W ramach Programu Żeglarstwa Regatowego
w Klubie Żeglarskim Rewska Szkuta

Wyniki końcowe Ligi Żeglarskiej w sezonie 2011

  1. Kamil Ortyl
  2. Jarek Siuta
  3. Artur Siwik
  4. Andrzej Hoszko
  5. Mirosław Zając
  6. Andrzej Romanowski
  7. Adam Sierżęga
  8. Artur Piernicki
  9. Andrzej Niemiec
  10. Dorota Dajkowska
  11. Jarosław Górski
  12. Krzysztof Kostrzewski
  13. Dariusz Mews
  14. Bartosz Rowiński
  15. Sławek Bone
  16. Maciej Twarowski
  17. Jurek Filipowicz
  18. Kacper Frąckowiak
  19. Tomek Sobiegraj
  20. Tomek Taborek
  21. Karol Turek
  22. Adam Romanis
  23. Wojciech Błaszczak
  24. Adam Załucki
  25. Adam Skomski
  26. Nurkowski Paweł
  27. Mariusz Brodowski
  28. Ryszard Salawa
  29. Jacek Reszczyński
  30. Marcin Skolimowski
  31. Jacek Szulwach
  32. Dariusz Tarnowski
  33. Włodzimierz Radwaniecki
  34. Łukasz Derek
  35. Irek Czarnecki
  36. Kuba Jakubczyk
  37. Andrzej Stokłosiński
  38. Sławek Julke
  39. Tomasz Orlean
  40. Paweł Wygnańczuk
  41. Kuba Grabski
  42. Henryk Skwara
  43. Henryk Kiełbasiński
  44. Mariusz Walczak
  45. Łukasz Nurkowski
  46. Janusz Hajdel
  47. Marek Kubat
  48. Dominika Sobiegraj
  49. Marcin Ołyński
  50. Zbyszek Gajewski
  51. Sławomir Nienartowicz
  52. Wiesław Ratajczak
  53. Michał Czujko
  54. Jan Figat
  55. Tadeusz Sierżęga
  56. Kamil Pokora
  57. Grzegorz Czujko
  58. Dariusz Skomski
  59. Rafał Golus
  60. Marek Stepokura
  61. Marcin Dutkiewicz
  62. Paweł Rosztajn
  63. Michał Kozłowski
  64. Artur Szczepaniak
  65. Adam Pomirski
  66. Marek Mazurkiewicz
  67. Zbigniew Pawłowski
  68. Artur Kapica
  69. Lesław Januszewski



WRZESIEŃ 2011
Terminy startów

I liga
24.09. godz. 15.00
25.09. godz. 10.00

II liga
17.09. godz. 10.00
18.09. godz. 15.00

Romanowski Andrzej

Rowiński Bartek

Górski Jarek

Julke Sławek

Ortyl Kamil

Zając Mirek

Piernicki Artur

Romanis Adam

Dajkowska Dorota

Siwik Artur

Sierżęga Adam

Sobiegraj Tomek

Siuta Jarek

Bone Sławek

Kostrzewski Krzysztof

Załucki Adam

Twarowski Maciej

Błaszczak Wojciech

Niemiec Andrzej

Turek Karol

III liga
11.09. godz. 10.00
10.09. godz. 15.00

IV liga
10.09. godz. 10.00
17.09. godz. 15.00

Taborek Tomek

Kiełbasiński Henryk

Jakubczyk Kuba

Mazurkiewicz Marek

Mews Darek

Hajdel Janusz

Szulwach Jacek

Gajewski Zbigniew

Brodowski Mariusz

Pokora Kamil

Reszczyński Jacek

Gocek/Orlean

Stokłosiński Andrzej

Dutkiewicz Marcin

Salawa Ryszard

Ołyński Marcin

Filipowicz Jerzy

Janek Mosty

Stepokura Marek

Skolimowski Marcin

V liga
11.09. godz. 15.00
18.09. godz. 10.00

 

Ratajczak Wiesiu

 

Grabski Kuba

 

Kapica Artur

 

Pawłowski Zbyszek

 

Wygnańczuk Paweł

 

Skwara Henryk

 

Czujko Michał

 

Stęborski Jakub

 

Szczepaniak Artur

 

Górny Stanisław

 


WRZESIEŃ WYNIKI
starty międzyligowe

Miejsce

17.09.2011
Sternik

Punkty

I

Karol Turek

5

II

Artur Siwik

7

III

Bartosz Rowiński

8

IV

Mirek Zając

10

V

Sławek Bone

10

VI

Tomasz Sobiegraj

12

VII

Marek Kubat

22

VIII

Jacek Szulwach

22

IX

Kamil Pokora

28

X

Sławek Julke

29


 

Miejsce

 

10.09.2011
Sternik

 

Punkty

 

Miejsce

 

11.09.2011
Sternik

 

Punkty

I

Artur Siwik

3

I

Jurek Filipowicz

6

II

Jurek Filipowicz

5

II

Jacek Reszczyński

7

III

Tadeusz Sierżęga

9

III

Mariusz Brodowski

8

IV

Janusz Handel

10

IV

Andrzej Stokłosiński

14

V

Marcin Skolimowski

14

V

Heniu Skwara

17

VI

Marek Kubat

15

VI

Wiesław Ratajczak

21

VII

Lesław Januszewski

20

VII

Marcin Ołyński

24

VIII

 

 

VIII

 

 

IX

 

 

IX

 

 

X

 

 

X

 

 



LIPIEC - SIERPIEŃ 2011
Terminy startów

I liga
03.08 ,04.08, 08.08, 09.08

II liga
12.07, 13.07, 10.08, 11.08

Romanowski Andrzej

Zając Mirek

Rowiński Bartek

Romanis Adam

Górski Jarek

Niemiec Andrzej

Ortyl Kamil

Siwik Artur

Piernicki Artur

Sobiegraj Tomek

Hoszko Andrzej

Tarnowski Darek

Dajkowska Dorota

Bone Sławek

Sierżęga Adam

Załucki Adam

Siuta Jarek

Błaszczak Wojciech

Kostrzewski Krezysztof

Turek Karol

III liga
14.07, 15.07, 01.08, 02.08

IV liga
18.07, 19.07, 27.07, 28.07

Nienartowicz Sławek

Hajdel Janusz

Kozłowski Michał

Gocek Wojciech

Taborek Tomek

Gajewski Zbyszek

Kiełbasiński Henryk

Pokora Kamil

Mews Dariusz

Salawa Ryszard

Jakubczyk Czesław

Stepokura Marek

Szulwach Jacek

Dutkiewicz Marcin

Stokłosiński Andrzej

Filipowicz Jerzy

Brodowski Mariusz

Ołyński Marcin

Reczyński Jacek

Janek Mosty

V liga
20.07, 21.07 25.07, 26.07

 

Ratajczak Wiesław

 

Grabski Kuba

 

Starczewski Paweł

 

Kapica Artur

 

Skolimowski Marcin

 

Szulc Bogdan

 

Sierżega Michał

 

Gruba Jędrzej

 

Skwara Henryk

 

Pawłowski Zbyszek

 

WYNIKI
LIPIEC - SIERPIEŃ


I LIGA

 

Miejsce

 

03.08.11
Sternik

 

Punkty

 

Miejsce

 

04.08.11
Sternik

 

Punkty

 

Miejsce

 

08.08.11
Sternik

 

Punkty

I

Andrzej Hoszko

6

I

Kamil Ortyl

7

I

Kamil  Ortyl

4

II

Kamil Ortyl

8

II

Andrzej Hoszko

8

II

Jarek Siuta

6

III

Jarek Siuta

9

III

Jarek Siuta

9

III

Adam Skomski

10

IV

Andrzej Romanowski

11

IV

Krzysztof Kostrzewski

15

IV

Andrzej Romanowski

12

V

Dorota Dajkowska

21

V

Jarek Górski

18

V

Dorota Dajkowska

16

VI

Adam Sierżęga

24

VI

Andrzej Romanowski

21

VI

Jarek Górski

18

VII

Krzysztof Kostrzewski

24

VII

Artur Siwik

25

VII

Krzysztof Kostrzewski

19

VIII

Adam Załucki

28

VIII

Adam Sierżęga

26

VIII

Adam Sierżega

25

IX

 

 

IX

 

 

IX

Andrzej Hoszko

25

X

 

 

X

 

 

X

 

 



II LIGA

 

Miejsce

 

Sternik

 

Punkty

 

Miejsce

 

11.08.2011
Sternik

 

Punkty

I

Maciej Twarowski

4

I

Andrzej Niemiec

4

II

Adam Romanis

10

II

Maciej Twarowski

8

III

Mirek
Zając

13

III

Tomasz Sobiegraj

11

IV

Andrzej Niemiec

17

IV

Sławek Julke

12

V

Kacper Frąckowiak

18

V

Sławek Bone

14

VI

Artur Siwik

20

VI

Artur Siwik

16

VII

Sławek Julke

22

VII

Mirek Zając

20

VIII

Marek
Mazurkiewicz

24

VIII

Karol Turek

23

IX

 

 

IX

 

 

X

 

 

X

 

 



III LIGA

 

 

02.08.2011
Sternik

 

Punkty

 

Miejsce

 

05.08.2011
Sternik

 

Punkty

I

Kacper Frąckowiak :)

9

I

Artur Siwik

3

II

Darek Mews

9

II

Kuba Jakubczyk

5

III

Artur Siwik

11

III

Karol Turek

12

IV

Mariusz Brodowski

13

IV

Darek Mews

16

V

Tomasz Taborek

14

V

Ryszard Salawa

16

VI

Jacek Reszczyński

21

VI

Wojtek Błaszczak

16

VII

Łukasz Derek

23

VII

Paweł Wygnańczuk

16

VIII

Andrzej

26

VIII

Jacek Reszczynski

18

IX

Dominika Sobiegraj

35

IX

Jacek Szulwach

20

X

 

 

X

 

 


III i V LIGA

Miejsce

26.07.2011
Sternik

Punkty

I

Jarek Siuta

5

II

ŁukaszDerek

9

III

Marcin Skolimowski

17

IV

Tomasz Taborek

18

V

Paweł Nurkowski

18

VI

Darek Mews

19

VII

Jacek Reszczyński

23

VIII

Kuba Jakubczyk

24

IX

Mariusz Brodowski

29

X

Henryk Skwara

32

IV LIGA

Miejsce

28.07.2011
Sternik

Punkty

I

Kacper Frąckowiak

4

II

Artur Siwik

7

III

Jurek Filipowicz

10

IV

Paweł Nurkowski

13

V

Janusz Hajdel

15

VI

Adam Sierżęga

15

VII

Dominika Sobiegraj

20

VIII

 

 

IX

 

 

X

 

 



V LIGA

 

Miejsce

 

21.07.2011
Sternik

 

Punkty

 

Miejsce

 

22.07.2011
Sternik

 

Punkty

I

Kacper Frąckowiak

3

I

Kacper Frąckowiak

6

II

Marcin Skolimowski

6

II

Artur Szczepaniak

8

III

Wiesław Ratajczak

12

III

Adam Pomirski

9

IV

Zbyszek Pawłowski

 

IV

Dominika Sobiegraj

16

V

Dominika Sobiegraj

 

V

Marcin Skolimowski

17

VI

 

 

VI

Wiesław Ratajczak

19

VII

 

 

VII

 

 

VIII

 

 

VIII

 

 

IX

 

 

IX

 

 

X

 

 

X

 

 


II LIGA

 

 

12.07.2011
Sternik

 

Punkty

 

Miejsce

 

13.07.2011
Sternik

 

Punkty

I

Dorota Dajkowska

6

I

Mirek Zając

4

II

Mirek Zając

6

II

Karol Turek

5

III

Tmasz Sobiegraj

10

III

Sławek Bone

7

IV

Sławek Bone

16

IV

Andrzej Romanis

7

V

Andrzej Niemiec

17

V

Andrzej Niemiec

7

VI

Karol Turek

19

VI

 

 

VII

Kuba J

24

VII

 

 

VIII

 

 

VIII

 

 

IX

 

 

IX

 

 

X

 

 

X

 

 


IV LIGA

 

Miejsce

 

18.07.2011
Sternik

 

Punkty

 

Miejsce

 

19.07.2011
Sternik

 

Punkty

I

Jerzy Filipowicz

1

I

Artur Siwik

7

II

Ryszard Salawa

2

II

Jerzy Filipowicz

7

III

Kacper Frąckowiak

3

III

Paweł Nurkowski

9

IV

Artur Siwik

4

IV

Adam Sierżęga

12

V

Marcin Ołyński

5

V

Łukasz Nurkowski

15

VI

Tomasz Orlean

6

VI

Tomasz Orlean

22

VII

Dominika Sobiegraj

7

VII

Kacper Frąckowiak

23

VIII

 

 

VIII

Ryszard Salawa

28

IX

 

 

IX

Dominika Sobiegraj

32

X

 

 

X

 

 






WYNIKI CZERWIEC

I LIGA

Miejsce
16.06.2011
Sternik
Punkty
Miejsce
27.06.2011
Sternik
Punkty
I
Kamil Ortyl
8
I
Kamil Ortyl
3
II
Artur Piernicki
9
II
Artur Piernicki
8
III
Mirek Hoszko
13
III
Dorota Dajkowska
8
IV
Bartek Rowiński
13
IV
Jarek Górski
10
V
Dorota Dajkowska
15
V
Adam Sierżęga
12
VI
Jarek Górski
20
VI
Andrzej Hoszko
16
VII
Andrzej Romanowski
20
VII
 
VIII
Adam Sierżęga
31
VIII
 
IX
Sławomir Nienartowicz
35
IX
 
X
 
X
 

II LIGA

Miejsce
29.06.2011
Sternik
Punkty
Miejsce
30.06.2011
Sternik
Punkty
I
Jarek Siuta
4
I
Krzysztof Kostrzewski
5
II
Mirek Zając
8
II
Jarek Siuta
8
III
Krzysztof Kostrzewski
11
III
Mirek Zając
9
IV
Tomek Sobiegraj
14
IV
Tomasz Sobiegraj
14
V
Dariusz Tarnowski
19
V
Wojtek Błaszczak
16
VI
Sławek Bone
23
VI
Sławek Bone
21
VII
 
VII
Adam Załucki
25
VIII
 
VIII
 
IX
 
IX
 
X
 
X
 


III LIGA

Miejsce
21.06.2011
Sternik
Punkty
Miejsce
28.06.2011
Sternik
Punkty
I
Artur Siwik
3
I
Jerzy Filipowicz
3
II
Tomek Taborek
7
II
Adam Romanis
5
III
Dariusz Mews
8
III
Andrzej Niemiec
8
IV
Mriusz Brodowski
13
IV
Jacek Szulwach
11
V
Adam Romanis
13
V
Henryk Kiełbasiński
15
VI
Andrzej Niemiec
14
VI
 
VII
Andrzej Stokłosiński
20
VII
 
VIII
 
VIII
 
IX
 
IX
 
X
 
X
 

V LIGA

Miejsce
24.06.2011
Sternik
Punkty
I
Krzysztof Kostrzewski
3
II
Marcin Ołyński
6
III
Zbyszek Pawłowski
8
IV
Marcin Dutkiewicz
10
V
 
VI
 
VII
 
VIII
 
IX
 
X
 


23.06.2011 - Wyścig poza ligą :)

Miejsce
Sternik
Punkty
I
Bartek Rowiński
4
II
Andrzej Hoszko
5
III
Kuba Grabski
8
IV
Mirek Zając
9
V
Ryszard Salawa
14
V
Jan Figat
14
VI
Mrek Stepokura
17
VII
Henryk Kiełbasiński
24


Terminy startów- czerwiec

 

III liga
06.20 i 06.21
IV liga
07.01 i 07.04
1. Pomirski Adam 1. Hajdel Janusz
2. Stokłosiński Andrzej 2. Rosztajn Paweł
3. Brodowski Mariusz 3. Olewiński Piotr
4. Taborek Tomek 4. Gocek Wojciech
5. Niemiec Andrzej 5. Jakubczyk Czesław (Kuba)
6. Romanis Adam 6. Gajewski Zbyszek
7. Wygańczuk Paweł 7. Siwik Artur
8. Mews Dariusz 8. Szulwach Jacek
9. Kiełbasiński Henryk 9. Turek Karol
10. Wiński Jan 10. Pokora Kamil

 

V liga
06.22 i 06.24
VI liga
07.05. i 07.06
1. Heczko Edward 1. Salaber – Czajkowska Taida
2. Stepokura Marek 2. Starczewski Paweł
3. Dutkiewicz Marcin 3. Kapica Artur
4. Salawa Ryszard 4. Sierżęga Michał
5. Szulc Bogdan 5. Filipowicz Jerzy
6. Skwara Henryk 6. Grabski Kuba
7. Czujko Michał 7. Skolimowski Marcin
8. Ratajczak Wiesław 8. Gruba Jędrzej
9. Ołyński Marcin 9. Pawłowski Zbigniew
10. Wiktor Mieczysław 10. Stęborski Jakub

 

grupa rezerwowa
Machel Piotr
Krauze Marek
Czyżewski Wacław
Krawczyk Kinga
Szulc Bogdan
Grugel Artur
Górny Stanisław
Reszczyński Jacek
Sierżęga Elżbieta
Szczepaniak Artur
Januszewski Lesław
Zalewski Mariusz

WYNIKI MAJ

V LIGA

Miejsce
19.05.2011
Sternik
Punkty
Miejsce
03.06.2011
Sternik
Punkty
I
Jacek Szulwach
5
I
Dariusz Tarnowski
5
II
Artur Siwik
8
II
Mirosław Zając
6
III
Dariusz Tarnowski
8
III
Adam Sierżega
7
IV
Ryszard Salawa
9
IV
Artur Siwik
8
V
Wiesław Ratajczak
12
V
Jacek Szulwach
10
VI
Marcin Dutkiewicz
14
VI
Andrzej Niemiec
17
VII
Henryk Skwara
15
VII
Paweł Wygnanńczuk
21
VIII
Marcin Ołyński
24
VIII
Henryk Kiełbasiński
25
IX
 
IX
Henryk Skwara
27
X
 
X
Marciń Ołyński
28


I LIGA

Miejsce 31.05.2011
Sternik
Punkty Miejsce 02.06.2011
Sternik
Punkty
I
Kamil Ortyl
7
I
Kamil Ortyl
8
II
Andrzej Hoszko
8
II
Artur Piernicki
9
III
Artur Piernicki
10
III
Andrzej Hoszko
13
IV
Irek Czarnecki
10
IV
Andrzej Romanowski
13
V
Jarek Górski
20
V
Jarek Górski
15
VI
Włodzimierz Radwaniecki
22
VI
Jarek Siuta
20
VII
Andrzej Romanowski
23
VII
Włodzimierz Radwaniecki
20
VIII
Artur Siwik
30
VIII
Bartek Rowiński
31
IX
Dariusz Mews
33
IX
Sławek Nienartowicz
35
X
 
X
Fotograf
:-)


IV LIGA

Miejsce

30.05.2011
Sternik

Punkty
I
Adam Załucki
6
II
Adam Sierżęga
8
III
Tomasz Taborek
8
IV
Andrzej Stokłosiński
12
V
Zbigniew Gajewski
15
VI
Michał Czujko
17
VII
Tomasz Orlean
22
VIII
Paweł Rosztajn
23
IX
Kamil Pokora
24


III LIGA

Miejsce
20.05.2011
Sternik
Punkty
Miejsce
27.05.2011
Sternik
Punkty
I
Krzysztof Kostrzewski
1
I
Wojtek Błaszczak
4
II
Adam Romanis
2
II
Krzysztof Kostrzewski
5
III
Mirosław Zając
3
III
Andrzej Niemiec
7
IV
Wojciech Błaszczak
4
IV
Mirosław Zając
10
V
Adam Załucki
5
V
Adam Romanis
12
VI
Dariusz Mews
6
VI
Mariusz Brodowski
17
VII
Andrzej Niemiec
7
VII
Dariusz Mews
19
VIII
Mariusz Brodowski
8
VIII
 
IX
 
IX
 
X
 
X
 


II LIGA

Miejsce 18.05.2011
Sternik
Punkty Miejsce 23.05.2011
Sternik
Punkty
I
Andrzej Niemiec
4
I
Adam Sierżęga
5
II
Sławek Bone
7
II
Dorota Dajkowska
6
III
Dorota Dajkowska
9
III
Jarek Siuta
9
IV
Adam Sierżęga
14
IV
Tomek Sobiegraj
12
V
Jarosław Siuta
15
V
Michał Kozłowski
13
VI
Mariusz Walczak
18
VI
Henryk Kiełbasiński
18
VII
Adam Załucki
19
VII
 
VIII
Grzegorz Czujko
23
VIII
 
IX
Karol Turek
26
IX
 
X
 
X
 

VI LIGA

Miejsce
20.06.2011
Sternik
Punkty
I
Jerzy Filipowicz
4
II
Mirek Zając
5
III
Karol Turek
10
IV
Ryszard Salawa
11
V
Artur Kapica
15
VI
 
VII
 
VIII
 
IX
 
X
 



Terminy startów - maj

I liga
31.05
i 02.06
II liga
18.05 i 23.05
Olewiński Piotr Sierżęga Adam
Romanowski Andrzej Grabowski Grzegorz
Czarnecki Irek Rowiński Bartosz
Radwaniecki Włodzimierz Załucki Adam
Górski Jarek Błaszczak Wojciech
Ortyl Kamil Dajkowska Dorota
Hoszko Andrzej Karczmarek Andrzej
Piernicki Artur Siuta Jarek
Machel Piotr Sobiegraj Tomek
Krause Marek Kostrzewski Krzysztof

 

III liga
20.05 i 27.05
IV liga
30.05
i 14.06
Pomirski Adam Hajdel Janusz
Zając Mirosław Rosztajn Paweł
Brodowski Mariusz Czyżewski Wacek
Bone Sławek Wiktor Mieczysław
Niemiec Andrzej Gocek Wojciech
Kiełbasiński Henryk Jakubczyk Czesław
Nienartowicz Sławomir Gajewski Zbyszek
Romanis Adam Stokłosiński Andrzej
Januszewski Lesław Toborek Tomek
Sandewicz Michał Czujko Michał

 

V liga
19.05 i 03.06
VI liga
26.05 i 13.06
Górny Stanisław Salaber – Czajkowska Taida
Szulwach Jacek Starczewski Paweł
Dutkiewicz Marcin Kapica Artur
Salawa Ryszard Krawczyk Kinga
Sierżęga Elżbieta Stęborski Jakub
Szulc Bogdan Filipowicz Jerzy
Sepokura Marek Sierżęga Michał
Tarnowski Dariusz Grabski Kuba
Ratajczak Wiesław Skolimowski Marcin
Ołyński Marcin Gruba Jędrzej

 

grupa rezerwowa
Sypniewska Skwara Dagmara
Opajdowski Wojciech
Grugel Artur
Wiński Jan
Szarmach Andrzej
Pawłowski Zbigniew
Wesołowski Robert
Słowiński Piotr
Majkowski Aleksander
Załoga Gminy Przywidz

 

 

Terminy rezerwowe dla wszystkich Lig we wrześniu i w październiku:
25.09, 01.10, 02.10

30.09.2011 – Uroczyste podsumowanie roku.     



 Regulamin Ligi

W Lidze uczestniczyć mogą wszyscy żeglarze.
Sternicy łodzi muszą mieć stopień minimum żeglarza jachtowego lub potwierdzić zdolność bezpiecznego prowadzenia łodzi przed wyznaczonym przez KŻRS instruktorem.
Załoganci nie muszą posiadać żadnych uprawnień.

W Lidze może startować dowolna liczba uczestników, którzy zostaną podzielni na 12 załogowe grupy.
Załoga może się składać z 3 lub 4 członków.
Poszczególne grupy będą nosić nazwy: Ekstraklasa, 1 Liga, 2 Liga itd.
Każda Liga startuje 2 razy w miesiącu.
Po 2-ch zawodach wyniki zostają zsumowane i 2 najlepsze załogi każdej Ligi awansują do Ligi wyższej, zaś 2 najgorsze załogi są degradowane do Ligi niższej.
3 najlepsze załogi w Ekstralidze otrzymują nagrody.

Liga funkcjonuje w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień.
W miesiącach maj – sierpień starty odbywają się w dni powszednie po godz. 17.00.
We wrześniu zawody odbywają się w soboty i niedziele.
Każda nowa, zgłoszona załoga zaczyna starty od najniższej Ligi.

W każdym dniu regat przewiduje się rozegranie 5-ciu wyścigów.
Przy rozegraniu 4 lub 5-ciu wyścigów najgorszy rezultat jest odrzucany.
Obowiązuje system małych punktów (za I-sze miejsce 1 pkt, za II-gie miejsce 2 pkt itd.).
Wygrywa załoga z najmniejsza ilością punktów.
Przy równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje:

  1. liczba lepszych miejsc
  2. miejsce w wyścigu odrzuconym
  3. lepsze miejsce w pierwszym wyścigu.

Zmiana sternika łodzi degraduje załogę do niższej Ligi.

Koszt uczestnictwa za każdy dzień startów to:
100 zł od załogi 3 osobowej,
120 zł od załogi 4 osobowej.

Organizator zabezpiecza:
kompletną, wyposażoną łódź klasy Puck,
komisję regatową,
asekurację,
fachowe omówienie regat,
ciepły poczęstunek (grill, bigos, grochówka itp.)

Aktualne składy i wyniki Ligi poszczególnych edycji prezentowane będą na stronie internetowej Klubu ( www.rewskaszkuta.pl ) oraz w siedzibie Klubu.

Formuła Ligi i opłaty mogą ulec zmianie po akceptacji większości uczestników
wszystkich Lig.
Raz w miesiącu przewiduje się spotkanie wszystkich uczestników, podsumowujące miesięczne wyniki zawodów.

 

 

Zgłoszenia do Ligi 2011 przyjmowane są do 15.04.20112
Janusz Frąckowiak  501 498 422  j.frackowiak@klimat.gda.pl  fax.58 623 65 82
Tadeusz Sierżęga     502 524 459  t.sierzega@klimat.gda.pl

 

             

LIGA MIĘDZYZAKŁADOWA
 w klasie PUCK w 2011 roku
w Klubie Żeglarskim Rewska Szkuta

Regulamin Ligi

W Lidze mogą uczestniczyć załogi zgłoszone przez Firmy, Zakłady Pracy, które są zarejestrowane w Urzędach Gminy lub w sądzie i prowadzą działalność gospodarczą.
Sternik łodzi musi być pracownikiem lub właścicielem firmy, co potwierdzone jest pismem
z podpisem dyrektora lub właściciela firmy.
Załogi startują w składach 3 lub 4 osobowych.

W jednej Lidze startuje 10-12 załóg.
Ilość Lig zależy od ilości zgłoszonych załóg.
Przewiduje się docelowo IV Ligi.
Zawody w każdej Lidze rozgrywane będą od maja do września 2011 roku.

W jednym miesiącu każda załoga będzie miała jeden dzień startowy.
Jednego dnia startowego przewiduje się rozegranie 5-ciu wyścigów.
Przy rozegraniu 4-5 wyścigów najgorszy wynik jest odrzucany.
Przy równej ilości punktów o miejscu decydują:

  1. liczba lepszych miejsc
  2. miejsce w wyścigu odrzuconym
  3. lepsze miejsce w pierwszym wyścigu.

Obowiązuje system małych punktów (za I miejsce 1 pkt, za II miejsce 2 pkt Itd.)
Po każdej edycji Ligi, czyli co miesiąc, jedna najlepsza załoga awansuje do Ligi wyższej, zaś najsłabsza spada (jest degradowana) do Ligi niższej
3 pierwsze załogi najwyższej Ligi otrzymują nagrody.

Organizator Ligi zabezpiecza:
kompletną, wyposażoną łódź klasy PUCK,
komisję regatową,
zabezpieczenie techniczne,
sprzęt specjalistyczny typu boje, flagi itp.
fachowe omówienie startów przez trenera żeglarstwa,
ciepły posiłek dla całej załogi,
szantowanie przy gitarach.

Koszt uczestnictwa w jednym dniu regat to:
500 zł dla załóg 3 osobowych,
550 zł dla załóg 4 osobowych.

 

Zgłoszenia do Ligi 2011 przyjmowane są do 15.04.20112
Informacje o zasadach Ligi i zgłoszenia:
Janusz Frąckowiak  501 498 422  j.frackowiak@klimat.gda.pl  fax.58 623 65 82
Tadeusz Sierżęga     502 524 459  t.sierzega@klimat.gda.pl

 


Terminy Ligi Międzyzakładowej w sezonie 2011.
(zakłada się 3 Ligi)

Maj 2011

I Liga
II Liga III Liga
4 5 6

Terminy rezerwowe w maju: 11,12,13,18,19,20,27,30,31.

 

Czerwiec 2011

I Liga II Liga III Liga
8
15
16

Terminy rezerwowe w czerwcu: 17,20,21,27,28.

 

Lipiec 2011

I Liga
II Liga III Liga
6 13 18

Terminy rezerwowe w lipcu: 19,20,21,22.

 

Sierpień 2011

I Liga
II Liga III Liga
3 10 29

Terminy rezerwowe w sierpniu: 30,31.

 

Wrzesień 2011

I Liga
II Liga III Liga
24 4 3

Terminy rezerwowe we wrześniu i w październiku: 25.09, 1.10, 2.10

 

                

ARCHIWUM REGAT

II Regaty o Puchar Wójta Gminy Kosakowo.

REGATY ODBĘDĄ SIĘ W TRAKCIE ODSŁONIECIA GWIAZD NA OGÓLNOPOLSKIEJ ALEJI ZASŁUŻONYCH LUDZI MORZA W REWIE.

Organizator: Klub Żeglarski Rewska Szkuta w Rewie
przy współudziale: GOKiS w Kosakowie i HOM w Pucku.

Termin regat: 03.07.2010 (sobota)

Przewidywana liczba załóg: 14 na łodziach klasy PUCK.

Termin składania zgłoszeń
: do 1 lipca 2010 godz. 12.00 (czwartek)
Załogi można zgłaszać w GOKiS w Rewie, ul. Morska 56
lub telefonicznie pod: 502 52 44 59 - Tadeusz.

Załogi: 3 - 4 osobowe (Można startować na swoich żaglach)
Liczy się kolejność zgłoszeń. 
 
Opłata za udział w regatach: 50 zł/osobę

Plan regat :

9.30: Losowanie łodzi
10.00: Odprawa sterników
11.00: Start do pierwszego biegu (przewidywana liczba biegów: 4)
14.00: Zakończenie regat
15.00: Bigos
15.30: Wręczenie nagród

Fundatorzy nagród:
Za zajęcie I miejsca: Wójt Gminy Kosakowo
Za zajęcie II miejsca: Dyrektor GOKiS w Rewie
Za zajęcie III miejsca: Prezes Klubu Żeglarskiego Rewska Szkuta

Informacje techniczne: Tadeusz Sierżęga -> 502 52 44 59
Sędzia główny: Janusz Frąckowiak -> 501 498 422

 

I liga
06.16 i 06.17

II liga
06.29 i 06.30

1. Romanowski Andrzej
1. Tarnowski Dariusz
2. Rowiński Bartosz
2. Bone Sławomir
3. Radwaniecki Włodzimierz
3. Załucki Adam
4. Górski Jarosław
4. Karczmarek Andrzej
5. Ortyl Kamil
5. Siuta Jarek
6. Piernicki Artur
6. Sobiegraj Tomek
7. Hoszko Andrzej
7. Kozłowski Michał
8. Dajkowska Dorota
8. Zając Mirosław
9. Nienartowicz Sławomir
9. Kostrzewski Krzysztof
10. Sierżęga Adam
10. Błaszczak Wojciech

tajski masaż warszawa designlogo.pl sterydy cennik Przeszczep włosów metodą FUE http://sarms.pl Copyright 2016 by KŻRS